Wpłatomaty dla branży retail

| Wróć do bloga

To dzięki nim pieniądze dużo szybciej trafiają na konto sklepu lub innej placówki handlowej. Nowoczesne wpłatomaty używane do obsługi gotówki w branży retail znacząco odciążają ponadto pracowników i pozwalają uniknąć kosztownych błędów ludzkich. Urządzenia można w łatwy sposób można zintegrować z systemem kasowym klienta, co gwarantuje pełną kontrolę nad każdą transakcją. Wdrożenie takich rozwiązań to tysiące złotych oszczędności rocznie – korzyści finansowe wynikają przykładowo z niższej liczby wymaganych konwojów wartości pieniężnych. Jakie jeszcze zalety posiadają tego typu systemy? Na to pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule!

Obsługa gotówki w branży retail – nowe technologie w służbie sklepów

Urządzenia są coraz popularniejsze nie tylko w obiektach wielkopowierzchniowych, przez które każdego dnia przechodzą nawet setki tysięcy złotych, ale również w mniejszych sklepach, choćby butikach odzieżowych czy salonach jubilerskich. Wpłatomat zdejmuje z barków pracowników branży retail wiele zadań, związanych np. z wielokrotnym liczeniem pieniędzy. Dzięki niemu personel nie musi się też obawiać omyłkowego posądzenia o nieuczciwe machinacje – w razie potrzeby z łatwością można zweryfikować za pomocą raportów online, który z pracowników nie rozliczył się w pełni z przyjętych do kasy pieniędzy. Księgowanie odbywa się natychmiastowo, co oczywiście w bardzo pozytywny sposób przekłada się także na bezpieczeństwo środków i szybszy do nich dostęp.

Warto też wspomnieć o niezwykle prostej obsłudze sklepowych urządzeń do obsługi gotówki. Wpłatomaty przeznaczone dla branży retailowej nie różnią się zanadto od tych, które możemy spotkać w oddziałach banków. Obsługa gotówki sprowadza się do umieszczenia banknotów w przewidzianym do tego miejscu, całą resztą zajmuje się już urządzenie. Zajmuje to zaledwie kilkanaście sekund, więc kasjer nie musi odrywać się od swoich zwykłych zadań. Na koniec dnia zyskują więc wszyscy, a transparentność procesu wpłat gotówkowych mocno ułatwia rozwijanie biznesu w branży retail.